• امروز : شنبه - ۵ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : Saturday - 24 February - 2024
کل اخبار: 1434اخبار امروز : 0
5

موسسه هنرمندان پیشکسوت ۱۰ساله شد/ وزیر کیک تولد را برید

  • کد خبر : 3882
  • 23 شهریور 1401 - 15:29
موسسه هنرمندان پیشکسوت ۱۰ساله شد/ وزیر کیک تولد را برید

تهران- ایرنا- مراسم دهمین سالگرد تاسیس موسسه هنرمندان پیشکسوت با حضور پرشور هنرمندان پیشکسوت و مسئولان فرهنگی و هنری برگزار و در نهایت کیک این مراسم به دست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برش خورد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، دهمین سالگرد تاسیس موسسه هنرمندان پیشکسوت با حضور بیش از ۱۵۰ هنرمند پیشکسوت، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمود سالاری معاون امور هنری ارشاد، محمود اسلامی معاون توسعه و منابع وزارت فرهنگ ، حسین نوش‌آبادی نماینده مجلس شورای اسلامی ، مهدی باب الحوائجی مدیر کل امور اداری و منابع انسانی و سیدمجید پوراحمدی مدیرعامل صندوق اعتباری هنر برگزار شد.

در ابتدای مراسم سیدعباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت ضمن خیر مقدم به مدعوین : حضور وزیر محترم فرهنگ در جمع پیشکسوتان و در خانه آن‌ها را تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد در دوره وزارت محمدمهدی اسماعیلی و با نگاه مثبی که به حوزه پیشکسوتان دارند اقدامات خوبی برای این موسسه که گنجینه‌ای از هنر و فرهنگ ایران اسلامی است رقم بخورد .

وی در سخنانش از حمایت های سیدمحمود اسلامی و تامین هزینه سفر مشهد مقدس قدردانی و ابراز امیدواری کرد تا به مرور زمان و با حمایت های ایشان و سایر مقامات وزارت ارشاد ، موسسه به روزهای پر رونق خود در گذشته برسد.

عظیمی با تشکر از همکاران موسسه ، اعضا  و همه کسانیکه در این ده سال یاری رسان بوده اند ، خود را ویترین زحمات جمع کثیری از دلسوزان دانست و گفت : باید قدردان همه آنان باشم و به یقین اگر مهربانی و حمایت آنان شامل حال موسسه نمی شد ، موسسه ای نبود.

او ادامه داد : پذیرش مسئولیت موسسه در ابتدا و در سال ۹۱ یک ریسک بزرگی بود که بعد از پذیرش مدیریتش متوجه آن شدم ، موسسه ای که حتی یک خودکار یا مکان و حتی یک ریال بودجه نداشت.
علاوه بر آن در بدنه کارشناسی و مدیریتی وزارت ارشاد هم با تشکیل آن به شدت مخالفت می شد.و همواره این نگاه در این سال ها  آزار دهنده است . 

همچنین عظیمی در پایان سخنانش ضمن قدردانی از تدبیر وزیر محترم در توجه به خواسته‌ هنرمندان پیشکسوت برای استقلال و رد ادغام موسسه گفت : امروز دوست داشتم یاران قدیمی موسسه که اکنون آسمانی شده‌اند در جمع ما حضور داشتند و ده سالگی و این روزها و خبرهای خوب موسسه را  می‌دیدند.

عزیزان هنرمند پیشکسوت را رها نکنیم
حسین نوش‌آبادی نماینده مجلس و معاون اسبق امور حقوقی  ، مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ در این مراسم تصریح کرد: این‌ موسسه که اکنون ۱۰ سال از عمر آن سپری می‌شود، در طول زمان تجارب ارزشمندی کسب کرده است که این تجارب می‌تواند برای ادامه راه آیندگان ثمربخش باشد زیرا جامعه هنری مانند یک‌ جوی روان است و این تجربیات در آینده به دیگران منتقل می‌شود.

او ادامه داد: فراموش نکنیم که اولین هنرمند جهان هستی خداوند متعال است. خداوندی که یکی از اسامی‌اش مصور و تصویرگر است و انسان را به زیبایی تمام خلق کرد.

نوش‌آبادی در پایان تصریح کرد: امروز وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد که باید از بازنشسته‌های آموزش و پرورش برای تعلیم‌ و تربیت دعوت شود. این کار باید در عرصه هنر هم انجام شود و عزیزان هنرمند پیشکسوت را رها نکنیم زیرا تجربیات آن‌ها برای کسانی که می‌خواهند اثر هنری خلق کنند، ارزشمند است.

تاکید بر انجام اتفاقات خوب برای موسسه 

محمود سالاری، معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تبریک ده سالگی موسسه و اظهار خوشحالی برای حضور در جمع صمیمی و پرشور پیشکسوتان با بیان خاطره‌ای از اتفاقات اخیر خود با مدیرعامل موسسه در مشهد گفت : محیا شدن سفر هنرمندان پیشکسوت به مشهد مقدس را ازعنایات خاص امام رضا (ع) می دانم و امیدوارم همواره با دعای خیر هنرمندان پیشکسوت و کوشش و حمایت مسئولین این موسسه صدسالگی خود را برای تکریم هنرمندان جوان فعلی و پیشکسوتان آینده را جشن بگیرد .و در مجموع اتفاقات خوبی برای موسسه رقم بخورد.

نامه هنرمندان پیشکسوت به رئیس جمهوری به کجا رسید؟

داریوش ارجمند، هنرمند و عضو هیأت امنای موسسه هنرمندان پیشکسوت نیز با اشاره به کارکنان پاک دامنِ موسسه اظهار کرد: این موسسه هزار و خورده‌ای خدمتگذار پاک داشته که در هیچ سازمانی اخذ پول نکرده و خبری از پولشویی نیز نبوده است. اتفاقاتی که برای این موسسه می‌افتد، بخاطر دل‌هایی است که با صداقت کار کرده‌اند و باعث خنده و گریه مردم شده‌اند.

وی با اشاره به نامه هنرمندان پیشکسوت به رئیس جمهوری اسلامی ، خواستار مشخص شدن نتیجه قول و قرارهای ایشان شد . 

برای خدمتگذاری به شما آمدیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در سخنانی اظهار کرد: امروز خیلی روز خوبی بود. ان‌شاءالله این موسسه با حضور شما هزار ساله شود و با قوت کارش ادامه پیدا کند. ما برای خدمتگذاری به شما آمدیم و خدا را شکر وضع موسسه الان خیلی خوب است. من مدام دغدغه مواردی را دارم که رییس جمهور قولش را به شما دادند.

او ادامه داد: هر آنچه که مورد نیاز اینجاست، ما تأمین می‌کنیم، شما اصلا دغدغه بودجه نداشته باشید. مگر ما چند تا مثل شما داریم؟ باید در آسمان‌ها دنبال شما می‌بودیم که در زمین پیدایتان کردیم.

وزارت فرهنگ در دوره جدید مکلف به حمایت از هنرمندان پیشکسوت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  ادامه داد : وزارت فرهنگ در دوره جدید خود را مکلف به حمایت همه جانبه از هنرمندان پیشکسوت می داند و در این راستا مواردی چون افزایش بودجه و تجهیز ساختمان موسسه هنرمندان پیشکسوت مورد توجه قرار خواهد گرفت.

موسسه هنرمندان پیشکسوت دهه ساله شد/ وزیر کیک تولد را برید

وی با بیان اینکه موسسه هنرمندان پیشکسوت محلی برای همنشینی اهالی هنر و پیگیری دغدغه های پیشکسوتان هنر به شمار می رود، گفت: پیشکسوتان و بزرگان عالم هنر نباید دغدغه های معیشتی داشته باشند و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دوره جدید نسبت به رفع مشکلات هنرمندان پیشکسوت اهتمام ویژه خواهد داشت.

قدردانی از داریوش ارجمند

در ادامه مراسم هدیه‌ای از طرف خانواده زنده‌یاد عزت‌اله مهرآوران و کتاب شاه‌نامه فردوسی که به کوشش استاد محمد طریقتی به چاپ رسیده است بابت قدردانی از داریوش ارجمند به او داده شد . 

رونمایی از اثر مشهدی زاده 
درحاشیه این مراسم‌ از آخرین اثر عباس مشهدی‌زاده با حضور این هنرمند رونمایی شد.همچنین استادان ملیح ناصری و محمد طریقتی و داود رواسانی آثاری از خود را با دست وزیر فرهنگ تقدیم به موسسه کردند.همچنین امیرعلی جوادیان در خصوص مسابقه عکس “رهروان حبیب در قاب اربعین ” توضیحاتی در حضور محمدمهدی اسماعیلی ارائه داد .

خنده‌های وزیر فرهنگ و هنرمندان پیشکسوت

خنده‌های وزیر فرهنگ و هنرمندان پیشکسوت از دیگر حاشیه های جذاب این مراسم بود که مورد توجه رسانه ها قرار گرفت . 
در طی اجرای برنامه استاد داود رواسانی اثری را خلق کرد تا با امضای هنرمندان پیشکسوت به یادگار از دهمین سالروز تاسیس موسسه ماندگار شود.

در انتها نیز هنرمندان پیشکسوت لوح یادبود دهمین سالروز تاسیس موسسه هنرمندان پیشکسوت را امضا کردند. 

۱۵۰ هنرمند پیشکسوت در یک نگاه

داریوش ارجمند ،انسیه شاه‌حسینی ، صفا آقاجانی، قربانعلی اجلی ، محسن کوهستانی ،گلاب آدینه ، سیدمحمد میرزمانی ، اسداله تابع‌منش ، علی کاوه ،حسین فخیمی ، علی فرامرزی ، طاها بهبهانی ، عباس روحانی‌مشهدی ، رضا فیاضی ، جهانگیر الماسی ، مهدی میرزاعلی ،عبدالکاظم صادقا ، عباس مشهدی‌زاده ،قاسم عابدین ، محمد صیادصبور ،  داود رواسانی ، محمد شیری ، رشید وطن‌دوست  ،جواد جدی ،  محمد طریقتی ، مرتضی صادقی افجه ، عشرت سیروس ، ، جلیل فرجاد ، پرویز بیگی‌حبیب آبادی ، هاشم محققی‌فرد، سعید صادقی ، هادی جمالی ،منیژه صحی ،محمدعلی ساربان ،مظفر طاهری ،غلامحسین شادی زرنق ، جواد زیتونی ،  عباس شیرخدا ، حسن ضرغامی ، منوچهر پناهی‌نژاد ، مهوش نیکخو ، عباس بابویهی ، مهدی شمس نیکنام ، آذر هاشمی، سعید شریفیان ، زیدالله طلوعی ، علی حاجیان‌پور ، نبی‌الله حاجیان‌پور ،پروین محبی ،  امیرعلی جوادیان ،  رضا بنفشه‌خواه ، بهناز ذاکری ، مسعود لقا ، عنایت بخشی ، حسن نیک‌نژاد ،اسماعیل نیکبخت زاویه ، مهری شیرزی ،خسرو حکیم رابط ، اسماعیل فضل فرهادی ، اساعیل محرابی ، عزت‌اله رمضانی‌فر ، سعید امیرسلیمانی ، ملیح ناصری ، ایرج راد ، محمود پاک‌نیت ، مهوش صبرکن ، سیاوش طهمورث ، ناصر ممدوح ، حسینعلی پرستار ، محمدرضا جعفری بهنام ، اکبر رحمتی ، محسن علی‌اکبری، داود یاسری ، فریدون شهبازیان ، ابراهیم نباتی مظلومی ، علی تبریزی ،اسماعیل خلج ، سوسن اصلانی ، غلامرضا ملک‌عراقی ،  عباس جهانگیریان ، جهانگیر رجبی‌خواه ، محسن آقانباتی ، محمد طریقتی ، غلامرضا راه‌پیما ، داود فیاضی ، علیرضا کریمی تبریز ، بهروز کریمی ، هرمز سیرتی ، بیژن بیژنی ،سعید جعفری بروجردی ،  محمدتقی شاهرخ ، اکرم‌السادات حسینی ،احمد عربانی ،مرتضی یوسف‌دوست، محبوب عارفی، بهمن کریمیان ، ناصر انصاری، محمدحسین عطارچیان ، رحیم عزت‌بقایی ،عطاالله ذی‌نوری ،علی‌اصغر ریسه ،  رضا بانگیز ، پرویز روزبه ، احترام برومند ، قاسم رفعتی ، شریفه سنایی ، صفر سامی ، دلاور هاشم‌لو ، محمدسادات ابهری ، جعفر خواجه‌شیرانی ، منیژه آرمین ،علیرضا عابدی ، علیرضا درویش‌نژاد ، محمود حاج‌محمدی ، محمد اخوان ، حمید انگجی ، اصغر همت ، افسر اسدی ،آزیتا لاچینی ،احمد عبداللهی‌نیا ، بهیه خوشنویسان ، شهین پزشکی ، کیومرث قورچیان ، کاظم هژیرآزاد ، احمدرضا اسعدی ،محدث خراسانی ، مریم معترف ، خانواه زنده‌یاد مهرزمان فخارمنفرد ، خانواده زنده‌یاد صادق صندوقی ، خانواده زنده‌یاد تورج شعبانخوانی و  … هنرمندان پیشکسوت حاضر در این مراسم بودند.

لینک کوتاه : https://ertebatatoresaneha.ir/?p=3882

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.