• امروز : پنج شنبه - ۲۴ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Thursday - 13 June - 2024
کل اخبار: 1572اخبار امروز : 0
3

سعید ابوطالب پس از ترک «مافیا»، «پدرخوانده» را رو کرد

  • کد خبر : 2350
  • 01 شهریور 1401 - 8:03
سعید ابوطالب پس از ترک «مافیا»، «پدرخوانده» را رو کرد

سعید ابوطالب در یک لایو اینستاگرامی از ساخت رئالیتی شوی جدید خود با نام «پدرخوانده» باز هم با محوریت بازی مافیا خبر داد و اعلام کرد باگهای «شبهای مافیا» در کار جدیدش رفع شده است.

به گزارش ایسنا، سعید ابوطالب تهیه‌کننده و کارگردان «شبهای مافیا» که در حال ساخت رئالیتی شوی جدیدی است، در این خصوص گفت: مجموعه جدیدی می سازیم که یک رئالیتی شو با موضوع بازی مافیا است. «پدرخوانده» سناریوی پیچیده‌ای دارد و فقط یک ماه بازیگران مشغول یادگیری و تمرین آن بوده‌اند.

وی درباره حساسیت مخاطبان که با دقت هر قسمت از «شبهای مافیا» را تماشا کرده اند، افزود: از اولین فصل برنامه در دو سال پیش تا به حال ما رفته رفته اشکالاتمان را برطرف کردیم. خود من شخصا همه پیام ها و نظرات مخاطبان را می خوانم.

ابوطالب که در لایو اینستاگرامی با مخاطبان صحبت می کرد، تاکید کرد: این رئالیتی شو رکورد همه برنامه‌های مشابه را شکسته و تا جایی که من می دانم در این چهار فصل بیش از یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دقیقه فقط از طریق پلتفرم فیلیمو دیده شدیم. طبیعتا تعدادی از مردم هم از طریق دانلود غیرقانونی مجموعه را دیده اند، البته من قصد اعتراض ندارم و هزینه اشتراک باید به صرفه و برای مخاطبان معقول باشد. به هر حال از طرق مختلفی مجموعه «شبهای مافیا» بارها دیده شده است.

سناریو «شبهای مافیا» دیگر کارکرد ندارد

این برنامه‌ساز درباره اینکه چرا آن سبک و سناریو را کنار گذاشته است، توضیح داد: مافیا با سبک و شیوه های مختلفی بازی می‌شود و ما آن را حتی الامکان در سناریوی رئالیتی‌شویمان ساده کردیم، چون خیلی از مردم پلیر حرفه‌ای یا گرداننده نیستند. طی دو سال گذشته مخاطبان نقاط ضعف آن سناریو را به ما تذکر دادند و این ضعف‌ها به مرور حل شد. در فصل چهارم متوجه شدیم این سناریو دیگر کارکرد ندارد. چون مخاطب ما این بازی را دَه‌ها بار دیده و از دقایق صد بازی به بعد، بازی برایشان جذابیت پیگیری ندارد.

بازی برای بعضی‌ها خیلی مهم شده بود

وی درباره‌ی حواشی قسمت‌های آخر این رئالیتی شو تصریح کرد: درباره حرف و حدیث ها نمی خواهم جوابی بدهم. طبیعتا نکات دوستان ربطی به گروه کارگردانی و عوامل پشت دوربین ندارد. در واقع بازی قدری بیش از اندازه برای بازیگرانی که مقابل دوربین بودند اهمیت پیدا کرده و برایشان مهم شده است. برخلاف برنامه های مشابهی که با ادعای رئالیتی شو بودن ساخته می شوند، این برنامه واقعا رئال است، ما کات نمی دهیم و اگر کات هم داده شود فنی است، مثلا مشکل نور، صدا یا دوربین داشته ایم.

سعید ابوطالب پس از ترک «شب‌های مافیا»، «پدرخوانده» را رو کرد

ابوطالب اذعان کرد: از اینکه بازیگران قرار قبلی با یکدیگر داشته‌اند اطلاعی ندارم. برای بعضی از دوستان حساسیت بازی خیلی بالا رفت و احتمالا لایو و توضیحات آنها را شنیده اید. من با آنها صحبت کرده ام و خودشان هم گفتند اعتراضشان به بچه های کارگردانی و پشت دوربین نبود، بلکه به همکاران خودشان معترض بوده اند. ما سعی کردیم این مشکل را در سناریوی جدید حل کنیم و یک ماه اخیر مشغول تمرین همین سناریو بوده ایم.

در این زمینه بخوانید:

نام سعید ابوطالب از «شب‌های مافیا» حذف شد

بعضی چهره‌ها در «شبهای مافیا» تلاشی برای یادگیری بازی نمی‌کردند

این مستندساز در توضیحات بیشتر افزود: می دانم که مخاطبان بازی جذاب دوست دارند و پلیرها باید بازی بلد باشند. ممکن است شما طرفدار یک چهره محبوب و دوست داشتنی باشید، همه چهره ها قابل احترام ودوستان من هستند اما خیلی وقت ها تلاشی برای یادگیری بازی نمی کردند. ما اسم این سناریو جدید را «پدرخوانده» گذاشته ایم و توانایی هایی به این کاراکتر اضافه شده است که فعلا نمی خواهم آنها را لو بدهم. بازی را می بینید و لذت می برید.

وی در خصوص اعتراضات مخاطبان به این نکته اشاره کرد که نمی خواهد بگوید چه عواملی مانع از برطرف کردن اشکالات می شد.

استودیو بزرگ «پدرخوانده» فرضیه تقلب را به کلی حذف می‌کند

ابوطالب تاکید کرد: ما در این استودیو «پدرخوانده» را ضبط کرده ایم که بسیار بزرگ است و این امکان را به ما می دهد بین صندلی بازیگران فاصله بیشتری قرار بدهیم تا متوجه اکت شب یکدیگر نشوند، وقتی گاد حرکت می کند، متوجه نشوند و در این استودیو بزرگ فاصله عواملمان یعنی فیلمبردارها خیلی زیاد است. رفع این مشکلات امکانات مادی نیاز داشت که در این برنامه تامین شده است که به کیفیت کار ما می افزاید.

سرانجام برای بازیکنان مافیا ماسک طراحی شد

وی یادآور شد: مخاطبان می‌گفتند چرا بازیگرها ماسک نمی‌زنند؟ من هنوز هم دوست دارم آنها ماسک نداشته باشند. ما به آنها اعتماد داریم و در این دو سال هم فکر می کنم کسی سعی نکرد رفتار غیراخلاقی داشته باشد و به قول مخاطبان حرفه‌ای، نایت بزند. اما به احترام تقاضای برخی مخاطبان، این بار از همکاران صحنه خواستم یک ماسک شیک و جذاب تهیه کنند. یا مخاطبان درباره سرو صدای اسلحه تذکر می‌دادند اما در برنامه جدید همه بازیگران اسلحه دارند و اسلحه هایشان را تحویل نمی‌دهند. ضمن اینکه این بار ما نقش مافیا و شهروند مشخص از ابتدا نداریم و ممکن است هر لحظه نقش ها تغییر کند و هر کسی به اسلحه احتیاج پیدا کند.

این مستندساز با تاکید بر اینکه از آنجایی که این رئالیتی شو با ده ها دوربین ضبط می شود، پیش تولید، تولید و پساتولید آن زمان زیادی می برد، اظهار کرد: ما سعی کردیم در هر قسمت شما از زمان ورود بازیگران به لوکیشن تا کل بازی و گفتگوهای بعد از آن را ببینید. در «پدرخوانده» لوکیشن ما به صورت فرضی انبار قاچاق مافیای سیسیل ایتالیا است. چون کار ما رئال است ممکن است یک قسمت ۱ ساعت و نیمه تمام شود و ممکن است قسمت دیگری سه ساعت طول بکشد. طبق قولی که من به مخاطبان داده ام همه اینها را ما همواره در یک قسمت می بینیم. ما باگ های سناریو قبلی را هم گرفته ایم. پلیرهای حرفه ای از این تغییرات استقبال کرده اند و پیش از ضبط ما صدها بار این بازی را تجربه و تمرین کردیم. این کار برای پلتفرم فیلم نت که «پدرخوانده» را برای آنها می‌سازیم هزینه داشته است اما به احترام مخاطبان این بخش را جلو بردیم.

تمام بازیکنان برتر «شب‌های مافیا» در «پدرخوانده» حضور دارند

ابوطالب درباره بازیگرانی که حالا در بازی مافیا حرفه ای شده اند و مخاطبان دوست دارند حالا بازی آنها را ببینند، گفت: من تقریبا از تمام بازیگران برتر مجموعه «شبهای مافیا» دعوت کرده ام و همه به جز یکی دو نفری که معذوریت های حقوقی دارند، مثلا مجبورند با یک پلتفرم کار کنند به «پدرخوانده» آمده اند. یکی دو تن از بازیگران سر پروژه های دیگری بودند، گریم داشتند، شهرستان یا خارج از کشور بودند که برای فصل های بعدی حتما دعوتشان می کنیم. بازیگران و خواننده های جذاب و معروف سینما و تلویزیون در کار حضور دارند. بعضی از آنها بازیکنان حرفه ای هستند که شگفت زده تان می کنند.

باسابقه ترین برنامه ساز ایرانی در حوزه رئالیتی شو تاکید کرد: این سناریو ۱۱ نفره است، ما سه مافیا و یک پدرخوانده قدرتمند، ۷ شهروند و یک نقش مستقل داریم. وقتی اینها دو دست با هم بازی می کنند، در دست های سوم و چهارم بازی با بازیکنان خوب و چند بازیکن جدید ادامه پیدا می کند و بازیکن های ضعیف حذف می شوند. گروهی متشکل از داوران به ما کمک می کنند تا در انتخاب و اموزش بازیگران حرفه ای جلو برویم.

جذابیت بازی باعث تپش قلب بازیگران می‌شود

وی یادآور شد: ما یک بازی داشتیم که بیش از چهار ساعت طول کشیده و قول ما این است که تمام آن را در یک قسمت تدوین کنیم. جذابیت بازی به حدی است که بازیگران تا آخرین لحظه تپش قلب دارند و با اضطراب از بازی خارج می شوند. نکته جالب اینکه وقتی بازیگرها حذف می شوند، ممکن است کامل از سناریو نرفته باشد، این بار دیگر حذف شده ها به پشت صحنه نمی روند، بلکه فقط صندلی شان را چند متر عقب می کشند و همچنان در شب ماسک می زنند. به هر حال ما از هزاران کامنتی که به ما می رسد استقبال می کنیم و همین ها به ما یک میزانسن و سناریو جدید به ما داده است.

به گروهی که «شب‌های مافیا» کار کنند احترام می‌گذارم

ابوطالب با بیان اینکه امیدوارم قسمتهای «پدرخوانده» خیلی زود تدوین شود، در پایان تاکید کرد: ممکن است گروه های فیلمبرداری دیگری بازی مافیا بسازند. اشکالی ندارد، قابل احترام هستند. حتی ممکن است یک گروهی به اسم «شبهای مافیا» کار کنند که آنها هم قابل احترام هستند و من دوست ندارم مانع کارشان شوم همه آنها دوستان و همکاران ما در همین پروژه مثل تدوینگر یا دستیار فیلمبردار بوده اند.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://ertebatatoresaneha.ir/?p=2350

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.