• امروز : جمعه - ۱ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Friday - 21 June - 2024
کل اخبار: 1576اخبار امروز : 0
5

دلیل توقف «شبهای مافیا» چه بود؟/ بازگشت ابوطالب با «پدرخوانده»

  • کد خبر : 2364
  • 01 شهریور 1401 - 8:08
دلیل توقف «شبهای مافیا» چه بود؟/ بازگشت ابوطالب با «پدرخوانده»

تهران- ایرنا- سعید ابوطالب از ساخت رئالیتی شوی (نمایش واقعی) جدید خود با نام «پدرخوانده» با محوریت بازی مافیا خبر داد و اعلام کرد ضعف‌های «شبهای مافیا» در کار جدیدش رفع شده است.

به گزارش ایرنا، سعید ابوطالب تهیه کننده و کارگردان شبهای مافیا در این خصوص گفت: مجموعه جدیدی می سازیم که یک رئالیتی شو (نمایش واقعی) با موضوع بازی مافیا است. پدرخوانده طرح پیچیده ای دارد و فقط یک ماه بازیگران مشغول یادگیری و تمرین آن بوده اند.

وی درباره حساسیت مخاطبان که با دقت هر قسمت از شبهای مافیا را تماشا کرده اند، افزود: از اولین فصل برنامه در دو سال پیش تا به حال ما رفته رفته اشکالاتمان را برطرف کردیم. خود من شخصا همه پیامها و نظرات مخاطبان را می خوانم.

ابوطالب تاکید کرد: این رئالیتی شو (نمایش واقعی) رکورد همه برنامه های مشابه را شکسته و تا جایی که من می دانم در این چهار فصل بیش از ۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دقیقه فقط از طریق پلتفرم فیلیمو دیده شدیم. طبیعتا تعدادی از مردم هم از طریق دانلود غیرقانونی مجموعه را دیده اند، البته من قصد اعتراض ندارم و هزینه اشتراک باید به صرفه و برای مخاطبان معقول باشد. به هر حال از طرق مختلفی مجموعه شبهای مافیا  بارها دیده شده است.

دلیل توقف «شبهای مافیا» چه بود؟/ بازگشت ابوطالب با «پدرخوانده»

«شبهای مافیا» دیگر کارکرد ندارد
این برنامه ساز درباره اینکه چرا آن سبک و طرح را کنار گذاشته است، توضیح داد: مافیا با سبک و شیوه های مختلفی بازی می شود و ما آن را حتی الامکان در طرح رئالیتی شویمان ساده کردیم، چون خیلی از مردم پلیر (بازیکن) حرفه ای یا گرداننده نیستند. طی دو سال گذشته مخاطبان نقاط ضعف آن طرح را به ما تذکر دادند و این ضعفها به مرور حل شد. در فصل چهارم متوجه شدیم این طرح دیگر کارکرد ندارد. چون مخاطب ما این بازی را دَه ها بار دیده و از دقایق صد بازی به بعد، بازی برایشان جذابیت پیگیری ندارد.

بازی برای بعضی ها خیلی مهم شده بود

وی در خصوص حواشی قسمتهای آخر این رئالیتی شو (نمایش واقعی) تصریح کرد: درباره حرف و حدیث ها نمی خواهم جوابی بدهم. طبیعتا نکات دوستان ربطی به گروه کارگردانی و عوامل پشت دوربین ندارد. در واقع بازی قدری بیش از اندازه برای بازیگرانی که مقابل دوربین بودند اهمیت پیدا کرده و برایشان مهم شده است. برخلاف برنامه های مشابهی که با ادعای رئالیتی شو بودن ساخته می شوند، این برنامه واقعی است، ما کات (توقف) نمی دهیم و اگر کات هم داده شود فنی است، مثلا مشکل نور، صدا یا دوربین داشته ایم.

ابوطالب اذعان کرد: از اینکه بازیگران قرار قبلی با یکدیگر داشته اند اطلاعی ندارم. برای بعضی از دوستان حساسیت بازی خیلی بالا رفت و احتمالا توضیحات آنها را شنیده اید. من با آنها صحبت کرده ام و خودشان هم گفتند اعتراضشان به بچه های کارگردانی و پشت دوربین نبود، بلکه به همکاران خودشان معترض بوده اند. ما سعی کردیم این مشکل را در طرح جدید حل کنیم و یک ماه اخیر مشغول تمرین همین طرح بوده ایم.

بعضی چهره ها تلاشی برای یادگیری بازی نمی کردند

این مستندساز در توضیحات بیشتر افزود: می دانم که مخاطبان بازی جذاب دوست دارند و بازیکنان باید بازی بلد باشند. ممکن است شما طرفدار یک چهره محبوب و دوست داشتنی باشید، همه چهره ها قابل احترام ودوستان من هستند اما خیلی وقت ها تلاشی برای یادگیری بازی نمی کردند. ما اسم این طرح جدید را پدرخوانده گذاشته ایم و توانایی هایی به این شخصیت اضافه شده است که فعلا نمی خواهم آنها را لو بدهم. بازی را می بینید و لذت می برید.

وی در خصوص اعتراضات مخاطبان به این نکته اشاره کرد که نمی خواهد بگوید چه عواملی مانع از برطرف کردن اشکالات می شد.

 فرضیه تقلب به کلی حذف می‌شود

ابوطالب تاکید کرد: ما در این استودیو «پدرخوانده» را ضبط کرده ایم که بسیار بزرگ است و این امکان را به ما می دهد بین صندلی بازیگران فاصله بیشتری قرار بدهیم تا متوجه اکت شب یکدیگر نشوند، وقتی گاد حرکت می کند، متوجه نشوند و در این استودیو بزرگ فاصله عواملمان یعنی فیلمبردارها خیلی زیاد است. رفع این مشکلات امکانات مادی نیاز داشت که در این برنامه تامین شده است که به کیفیت کار ما می افزاید.

سرانجام برای بازیکنان مافیا ماسک طراحی شد

وی یادآور شد: مخاطبان می گفتند چرا بازیگرها ماسک نمی زنند؟ من هنوز هم دوست دارم آنها ماسک نداشته باشند. ما به آنها اعتماد داریم و در این دو سال هم فکر می کنم کسی سعی نکرد رفتار غیراخلاقی داشته باشد و به قول مخاطبان حرفه ای، نایت بزند. اما به احترام تقاضای برخی مخاطبان، این بار از همکاران صحنه خواستم یک ماسک شیک و جذاب تهیه کنند. یا مخاطبان درباره سرو صدای اسلحه تذکر می دادند اما در برنامه جدید همه بازیگران اسلحه دارند و اسلحه هایشان را تحویل نمی دهند. ضمن اینکه این بار ما نقش مافیا و شهروند مشخص از ابتدا نداریم و ممکن است هر لحظه نقش ها تغییر کند و هر کسی به اسلحه احتیاج پیدا کند.

این مستندساز با تاکید بر اینکه از آنجایی که این رئالیتی شو با ده ها دوربین ضبط می شود، پیش تولید، تولید و پساتولید آن زمان زیادی می برد، اظهار کرد: ما سعی کردیم در هر قسمت شما از زمان ورود بازیگران به لوکیشن تا کل بازی و گفتگوهای بعد از آن را ببینید. در «پدرخوانده» لوکیشن ما به صورت فرضی انبار قاچاق مافیای سیسیل ایتالیا است. چون کار ما رئال است ممکن است یک قسمت ۱ ساعت و نیمه تمام شود و ممکن است قسمت دیگری سه ساعت طول بکشد. طبق قولی که من به مخاطبان داده ام همه اینها را ما همواره در یک قسمت می‌بینیم. ما ضعف‌های طرح قبلی را هم گرفته ایم. بازیکنان حرفه ای از این تغییرات استقبال کرده اند و پیش از ضبط ما صدها بار این بازی را تجربه و تمرین کردیم. 

دلیل توقف «شبهای مافیا» چه بود؟/ بازگشت ابوطالب با «پدرخوانده»

تمام بازیکنان برتر شبهای مافیا در پدرخوانده حضور دارند

ابوطالب درباره بازیگرانی که حالا در بازی مافیا حرفه ای شده اند و مخاطبان دوست دارند بازی آنها را ببینند، گفت: من تقریبا از تمام بازیگران برتر مجموعه «شبهای مافیا» دعوت کرده ام و همه به جز یکی دو نفری که معذوریت های حقوقی دارند، مثلا مجبورند با یک پلتفرم کار کنند به پدرخوانده آمده اند. یکی دو تن از بازیگران سر پروژه های دیگری بودند، گریم داشتند، شهرستان یا خارج از کشور بودند که برای فصل های بعدی حتما دعوتشان می کنیم. بازیگران و خواننده های جذاب و معروف سینما و تلویزیون در کار حضور دارند. بعضی از آنها بازیکنان حرفه ای هستند که شگفت زده تان می کنند.

وی تاکید کرد: این طرح ۱۱ نفره است، ما سه مافیا و یک پدرخوانده قدرتمند، ۷ شهروند و یک نقش مستقل داریم. وقتی اینها دو دست با هم بازی می کنند، در دست های سوم و چهارم بازی با بازیکنان خوب و چند بازیکن جدید ادامه پیدا می کند و بازیکن های ضعیف حذف می شوند. گروهی متشکل از داوران به ما کمک می کنند تا در انتخاب و اموزش بازیگران حرفه ای جلو برویم.

جذابیت بازی باعث تپش قلب بازیگران می شود

وی یادآور شد: ما یک بازی داشتیم که بیش از ۴ ساعت طول کشیده و قول ما این است که تمام آن را در یک قسمت تدوین کنیم. جذابیت بازی به حدی است که بازیگران تا آخرین لحظه تپش قلب دارند و با اضطراب از بازی خارج می شوند. نکته جالب اینکه وقتی بازیگرها حذف می شوند، ممکن است کامل از طرح نرفته باشد، این بار دیگر حذف شده ها به پشت صحنه نمی‌روند، بلکه فقط صندلی شان را چند متر عقب می کشند و همچنان در شب ماسک می زنند. به هر حال ما از هزاران کامنتی که به ما می رسد استقبال می کنیم و همین ها به ما یک میزانسن و طرح جدید به ما داده است.

ابوطالب با بیان اینکه امیدوارم قسمتهای پدرخوانده خیلی زود تدوین شود، در پایان تاکید کرد: ممکن است گروه های فیلمبرداری دیگری بازی مافیا بسازند. اشکالی ندارد، قابل احترام هستند، حتی ممکن است یک گروهی به اسم شبهای مافیا کار کنند که آنها هم قابل احترام هستند و من دوست ندارم مانع کارشان شوم همه آنها دوستان و همکاران ما در همین پروژه مثل تدوینگر یا دستیار فیلمبردار بوده اند.

لینک کوتاه : https://ertebatatoresaneha.ir/?p=2364

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.