• امروز : یکشنبه - ۶ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 26 May - 2024
کل اخبار: 1540اخبار امروز : 0
5

جانشین مدیرعامل خبرگزاری شبستان معرفی و منصوب شد

  • کد خبر : 4350
  • 30 شهریور 1401 - 9:36
جانشین مدیرعامل خبرگزاری شبستان معرفی و منصوب شد

تهران- ایرنا- آئین معارفه و تکریم جانشین مدیرعامل خبرگزاری شبستان برگزار و رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور حکم «جعفر برزگر» را به وی اعطاء کرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا از روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، آئین معارفه جانشین مدیرعامل خبرگزاری شبستان، روز چهارشنبه – ۳۰ شهریورماه – با حضور حجت الاسلام «کمال‌الدین خداداده»، رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، «جعفر برزگر»، جانشین مدیرعامل و «مرتضی طاهریان»، سردبیر سابق خبرگزاری شبستان و جمعی از مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن شهید سلیمانی این ستاد برگزار شد.

بکارگیری رسانه توسط طواغیت علیه ملتها

خداداده در این آئین با بیان اینکه ما در میانه جنگی رسانه‌ای قرار گرفته‌ایم، گفت: این جنگ به قدری در کف جامعه احساس می‌شود که روح و روان مردم را دستکاری می‌کند و گاه غضب افراد را تا آستانه ضربه زدن انسان به انسان شعله‌ور می‌کند؛ امروز رسانه سلاحی عجیب و قدرتمند است که طواغیت آن را علیه ملت‌ها به کار می‌گیرند.

جانشین مدیرعامل خبرگزاری شبستان معرفی و منصوب شد

رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور ادامه داد: با رصد اخبار به حوادث مختلف برخورد می‌کنیم که رسانه می‌تواند یکی از آنها را به تناسب اهداف و اغراضش پررنگ و برجسته کند و کار را تا جایی پیش ببرد که انسان‌ها به یکدیگر ضربه بزنند.

استفاده از سلاح رسانه در جنگ نرم در ابتدایی‌ترین سطوح 

وی با بیان اینکه سلاح رسانه در جنگ نرم جایگاه و قدرتی خاص دارد، گفت: متاسفانه، ما در استفاده از این سلاح در ابتدایی‌ترین سطوح قرار داریم این در حالی است که امروز دشمن در اتاق طراحی و عملیات با نگاه قرارگاهی، همه حوادث را آنالیز و در بزنگاه، مطلب و خبری خاص را برجسته می کند.

خداداده اضافه کرد: برای مثال همزمان با موفقیت جمهوری اسلامی ایران در کنار گذاشتن دلار از مبادلات اقتصادی و پیوستن به سازمان همکاری‌های اقتصادی شانگهای، بازی‌های رسانه‌ای چند روز اخیر را راه انداخته‌اند.

وی تاکید کرد: لذا می‌بینیم در آستانه سفر رئیس جمهور برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل، موجی را ایجاد می‌کنند که به یک بانوی چادری در خیابان جسارت شود!

شبستان نگاه تحولی روایتگری حوادث را دنبال می‌کند

مدیرعامل خبرگزاری شبستان با بیان اینکه در این رسانه با نگاه تحولی روایتگری از حوادث را دنبال می‌کنیم، گفت: شبستان سنگر رسانه‌ای مهمی است که از میان رسالت‌های رسانه‌ای مختلف، مسئولیت روایت حوزه دین را بر عهده دارد و باید گام به گام مخاطب را در این مسیر با خود همراه کند.

جانشین مدیرعامل خبرگزاری شبستان معرفی و منصوب شد

وی با اشاره به شیطنت‌های رسانه‌ای دشمن و ابزارهایی که در اختیار دارد، خاطرنشان کرد: در نظام توحیدی معادلات فرق می‌کند، در این نظام ما از کمک و امداد الهی برخوردار هستیم و اگر در سنگر توحید قرار بگیریم از این کمک بهره‌مند می‌شویم.

توجه وزارت فرهنگ به خبرگزاری شبستان همسو با رویکرد تحولی دولت مردمی

در ادامه این آئین، «جعفر برزگر» با بیان اینکه برای فعالیت در خبرگزاری شبستان سرمایه‌های متعددی در اختیار داریم، اظهار کرد: حمایت و همراهی رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، توجه مجموعه‌های مختلف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به خبرگزاری شبستان همسو با رویکرد تحولی دولت سیزدهم و نیروی انسانی توانمند و باسابقه و آگاه به مقتضیات نبرد رسانه‌ای ازجمله این سرمایه‌ها است.

تاکید بر استفاده ظرفیت خبرگزاری شبستان در جنگ رسانه‌ای

جانشین مدیرعامل خبرگزاری شبستان ادامه داد: تاییدات مقام معظم رهبری نسبت به فعالیت‌های دولت در حوزه فرهنگ چنان که در دیدار با هیئت دولت در هفته دولت نیز بر آن تصریح داشتند، نیز سرمایه دیگری است که با اتکاء به آن می‌توان از ظرفیت شبستان برای حضور موثر در جنگ رسانه‌ای بهره گرفت.

وی با بیان اینکه ما در حوزه رسانه ضعف‌هایی داریم، گفت: مقام معظم رهبری سال گذشته حداقل سه مرتبه به ضعف جبهه رسانه‌ای انقلاب تاکید کردند.

برای تقویت جبهه رسانه‌ای انقلاب نیازمند روایت هستیم

برزگر با بیان اینکه برای تقویت جبهه رسانه‌ای انقلاب نیازمند روایت هستیم، تاکید کرد: وقتی جبهه رسانه‌ای دشمن درباره اختصاصی‌ترین موضوعات جمهوری اسلامی ایران مثل اربعین روایتگری می‌کند ما نیز باید برای تقویت جبهه رسانه‌ای انقلاب از روایت بهره بگیریم.

جانشین مدیرعامل خبرگزاری شبستان معرفی و منصوب شد

وی در این مراسم با اشاره به ماموریت های خبرگزاری شبستان، گفت: تقویت گفتمان انقلاب اسلامی و توجه به رهنمودهای امامین انقلاب سرلوحه اقدامات شبستان در دوران تحولی خواهد بود. بنابراین در این نهاد خود را پاسدار سنگر دین، فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی و حافظان مرزهای عقیدتی این نظام مقدس می دانیم.

خبرگزارش شبستان همسو با رویکرد تحولی دولت سیزدهم

برزگر در پایان خاطرنشان کرد: خبرگزارش شبستان همسو با رویکرد تحولی دولت سیزدهم، ظرفیت بالایی برای تحول دارد و می‌تواند در حوزه روایتگری اتفاقات خوبی را رقم بزند.

در ادامه این آئین، «مرتضی طاهریان» نیز با بیان اینکه از سرمایه‌های ارزشمند خبرگزاری شبستان نیروی انسانی باسابقه است، گفت: شبستان نمی‌تواند در مقابل اتفاقاتِ در جریان و روز جامعه بی‌تفاوت باشد، بلکه باید با حفظ اصول، به تقویت جبهه دینداران کمک کند.

سردبیر سابق خبرگزاری شبستان تاکید کرد: شبستان ظرفیت و فرصتی برای دیده شدن بچه‌های مسجد و توانمندی آنها است.

اعطای حکم جانشینی مدیرعامل خبرگزاری شبستان

در این آئین حکم جانشینی مدیرعامل خبرگزاری شبستان از جانب حجت‌الاسلام «کمال‌الدین خداداده»، رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور به «جعفر برزگر» اعطاء شد.

جانشین مدیرعامل خبرگزاری شبستان معرفی و منصوب شد

خبرگزاری شبستان در یک نگاه

خبرگزاری شبستان به شکل آزمایشی از سال ۱۳۸۳ در پوشش اخبار کانونهای فرهنگی هنری مساجد کل کشور گام برداشت و در بهمن ماه ۱۳۸۶ با دریافت مجوز خبرگزاری از معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت خود را در فضای مجازی به صورت رسمی آغاز کرد.

خبرگزاری شبستان با راه اندازی ۳۲ دفتر نمایندگی (۳۱ مرکز استان و منطقه جنوب کرمان) و ترجمه روزانه اخبار به ۷ زبان زنده دنیا (انگلیسی، روسی، عربی، اردو، مالایو، بنگالی، آذری) توانسته است به خبرگزاری موثر و کارامد در فضای رسانه ای کشور تبدیل گردد.

سرویس‌های خبری:

قرآن و معارف: انعکاس آخرین دستاوردها و پیشرفت‌های قرآنی و دینی در عرصه‌های داخلی و خارجی، انعکاس جلسات دینی و قرآنی، نمایشگاه‌ها و همایش‌های مرتبط با قرآن و معارف اسلامی و پوشش مناسک و آیین‌های دینی و آسیب‌شناسی نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت در مسیر بسط و انتشار اندیشه‌های دینی، محور اصلی فعالیت این سرویس خبری است.

اندیشه: این گروه رسالت تعمیق و نشر اندیشه‌های دینی، کلامی، فلسفی و دیدگاه‌های صاحبان نظر در حوزه دین را بر عهده دارد. پوشش اخبار سازمان‌ها و نهادهای فعال و اندیشه‌ساز، واکاوی نظارت کارشناسانه، ارائه سوژه‌های خبری و گفتگو با متخصصان برای تضارب افکار و تولید علم، راهبرد اصلی این سرویس است.

مهدویت: سرویس مهدویت خبرگزاری شبستان باهدف ایجاد گفتمان مهدوی و معرفت نسبت به امام عصر(ع)، مرور احادیث معصومین(ع) پیرامون وظایف منتظران، بررسی تحولات جهان در آخرالزمان و ارائه نظرات کارشناسان مهدوی در قالب‌های خبری، مقاله و گفت‌وگو فعالیت می‌کند.

مسجد و کانون‌های مساجد: مسجد به‌عنوان اصلی‌ترین پایگاه نشر معارف انقلابی و دینی در ایران و جهان اسلام موردتوجه می‌باشد لذا این سرویس با آگاهی از این موضوع سعی در انتشار اخبار این حوزه دارد و ازآنجاکه فعالیت ستاد عالی کانون‌های مساجد در همین راستا می‌باشد پوشش اخبار این ستاد از اصلی‌ترین وظایف سرویس مسجد و کانون‌های مساجد می‌باشد.

جهان اسلام: سرویس جهان اسلام با رصد تازه‌ترین اخبار دینی، سیاسی و فرهنگی مرتبط با جهان اسلام در کمترین زمان ممکن آن‌ها را پردازش کرده و پس از ترجمه و تحلیل موضوعی، بر روی خروجی شبستان قرار می‌دهد.

سیاسی: خبرگزاری شبستان با مبنا قرار دادن جمله تاریخی “سیاست ما عین دیانت ماست” و با اهتمام جدی به عرصه سیاسی کشور می‌کوشد در کنار کسب بصیرت سیاسی برخاسته از قرآن و مفاهیم ناب و متعالی دینی، به انعکاس رویدادها و اخبار این عرصه حساس بپردازد.

فرهنگ و ادب: حوزه فرهنگ، یکی از سه رویکرد اساسی شبستان در حوزه رسانه است. خبرنگاران این گروه می کوشند تا با انتشار برنامه ها و فعالیتهای حوزه فرهنگ و ادب به ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیز انعکاس نظرات کارشناسان درقالب بایدها و نبایدهای فرهنگی امروز جامعه، یکی از به روز ترین گروه های خبری را به مخاطب ارائه نمایند.

اجتماعی: پوشش اخبار حوزه های متنوع اجتماعی و موضوعات روز جامعه به همراه ارائه سبک صحیح زندگی با استفاده از نظرات کارشناسان این حوزه با رویکردی دینی، در اولویت فعالیتهای خبرنگاران این گروه قراردارد.

عکس: این گروه ضمن پوشش تصویری رویدادها و برنامه های خبری؛ در مسایلی که زبان عکس از متن گویاتر است به‌طوری تخصصی به انعکاس آن پرداخته و در این راستا توجه بیشتری به مناسبت‌های انقلابی و مذهبی کشور دارد.

چندرسانه‌ای: این سرویس به تولید و انتشار رویدادهای خبری و موضوعات روز کشور در قالب‌های مختلف هنری شامل اینفوگرافیک، پادکست، فیلم و بسته‌های خبری می‌پردازد.

استان‌ها: شبستان از معدود رسانه‌های می‌باشد که در ۳۱ استان کشور دارای نمایندگی فعال می‌باشد و در برخی شهرستان‌ها رابط خبری مستقر نموده است. خبرگزاری شبستان در راستای توجه به مناطق ویژه، در جنوب کرمان نیز دارای دفتر نمایندگی است.

جعفر برزگر از فارغ التحصیلان و دانش آموختگان علوم سیاسی دانشگاه تهران ، از فعالان سابق تشکل بسیج دانشجویی، دبیر سیاسی سایت خبری فردا، خبرنگار و تحلیل نویس در خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) و مدیر رسانه ای روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی بوده است.

لینک کوتاه : https://ertebatatoresaneha.ir/?p=4350

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.