• امروز : جمعه - ۱ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Friday - 21 June - 2024
کل اخبار: 1576اخبار امروز : 0
5

مسئولین را در برخورد قاطع با اغتشاشگران و محاربان یاری کنید

  • کد خبر : 4997
  • 08 دی 1401 - 5:44
مسئولین را در برخورد قاطع با اغتشاشگران و محاربان یاری کنید

از خواص جامعه انتظار می‌رود ضمن محکوم نمودن اعمال و رفتار اغتشاشگران مسئولین را در برخورد با اغتشاشگران و محاربان یاری کنند.

خبرگزاری مهر _ گروه فرهنگ و ادب: بعد از گذشت چند هفته پر تلاطم برای کشور و عملیات رسانه‌های معاند به بهانه آزادی حالا با آرام تر شدن خیابان‌ها و رو شدن دست آن‌هایی که می‌خواستند از این دریای پر خروش منفعتی را برای خود به دست آورند؛ رسانه‌های صهیونیستی مانند «BBC»، من و تو و ایران اینترنشنال بدون خوراک ماندند.

حالا اما این رسانه‌ها برای جا نماندن از قافله تشویش و آشوب در ایران دست به حمایت از عناصر تجزیه طلب و اغتشاش گر خود زدند و سعی در جریحه دار کردن احساسات مردم! این بار این رسانه‌های لندن نشین با هشتگ های متفاوتی علاوه بر زنده نگه داشتن نام کشته‌های خیالی شأن به دنبال حمایت از افرادی که به فساد فی الارض محکوم شدند با هشتگ های نه به اعدام بودند و عملیات روانی خود را در شبکه‌های مجازی آغاز کردند؛ افرادی که نه تنها هیچ جایی برای مماشات از طرف قوه قضائیه و یا مردم را برای خود نگذاشتند بلکه بارها و بارها در اعترافات خود تکرار کردند که اگر دوباره صحنه‌های اغتشاشات تکرار شود دست به آشوب و کشتار افراد بی گناه می‌زنند.

به همین بهانه احمد مؤمن عضو مجلس خبرگان یادداشتی را درباره اقدامات رسانه‌های معاند برای عملیات تازه جنگ روانی خود با عنوان «مسئولین را در برخورد قاطع با اغتشاشگران و محاربان یاری کنید» نوشته است که در آن تاکید کرده است امروز قاطبه مردم عزیز ضمن تشکر از زحمات و تلاش‌های بی وقفه نهادهای انتظامی، امنیتی و قوه محترم قضائیه در خواست دارند که هرچه سریع‌تر این اشرار و عناصر اصلی اغتشاشات را محاکمه کرده و احکام صادره ایشان را به طور قاطع و سریع اجرا کنند.

مشروح این یادداشت را در ادامه می‌خوانید:

«پیشرفت جهشی جمهوری اسلامی ایران و نزدیک شدن به بی اثر کردن کامل تحریم‌ها با اتکای تمام به ظرفیت‌های داخلی و انعقاد قراردادهای بلند مدت با کشورهای مختلف و تلاش‌های دولت مردمی جهت بهبود وضع اقتصادی کشور باعث شد که جبهه استکبار تصمیم به کند کردن یا توقف این پیشرفت‌ها به هر نحو ممکن بگیرد و لذا با ایجاد این اغتشاشات به خیال خود می‌خواستند ایران اسلامی را به مسائل داخلی مشغول کنند و جلوی پیشرفت جهشی آن را بگیرند.

همانگونه که رهبر معظم انقلاب «مد ظله العالی» فرمودند: «اتّفاقات اغتشاشات ۱۴۰۱ صرفاً یک اغتشاش خیابانی نبود. این، برنامه‌های خیلی عمیق‌تری بود، دشمن یک جنگ ترکیبی را شروع کرد.»

این اتفاقات و حوادث ناگوار اخیر توسط دشمنان اسلام و انقلاب و استکبار جهانی پایه ریزی شد. آنها یک جنگ و تهاجم ترکیبی تمام عیار و همه جانبه را شروع کردند و الحمد لله با عنایت و توجه خاصه حضرت ولیعصر (عج) و هوشیاری و بیداری مردم و مقاومت و بصیرت ایشان حتی به کمترین نتیجه مطلوب جبهه استکبار نرسیده و شکست خوردند.

رسانه‌های معاند در این فتنه تاریک رکورد دروغ گویی و تزویر را شکاندند و با فریب عده‌ای که بیشتر متأثر از فضای مسموم مجازی بودند به آشوب‌های خیابانی و ناآرامی‌های اجتماعی دامن زدند ولی الحمد لله موفق نشدند.

نقش خواص و موضعگیری ایشان و نحوه برخورد آنها در این اغتشاشات بسیار مهم بوده و هست.

و همانطور که رهبر معظم انقلاب «مد ظله العالی» فرمودند همه‌ی کارهای افراد، حرف‌هایشان و حرکاتشان یک پیامی به بیرون از کشور می‌فرستد و باید مواظب باشیم ببینیم ما چه پیامی می‌دهیم. حالا این پیام به زبان باشد؛ یا سکوت باشد یا به شرکت در یک تجمع.

با توجه به این مطالب اهمیت نقش خواص و تأثیر ایشان در جهاد تبیین روشن می‌شود.

در اغتشاشات اخیر متأسفانه برخی از ارزشهای والای اسلام و انقلاب مورد هجمه قرار گرفت، از اهانت به قرآن و کشیدن چادر از سر زن مسلمان تا اهانت به شهدا و پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران، الحمد لله بعضی خواص سیاسی و حوزوی با موضع گیری مناسب و محکومیت این قضایا امتحان خوبی پس دادند ولی متأسفانه بعضی از خواص در این فتنه بد عمل کردند و حتی برخی به جای دفاع از ارزش‌های اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ولایت فقیه که یکی از مهمترین یادگارهای حضرت امام خمینی «قدس سره الشریف» می‌باشد با حمله به شورای محترم نگهبان که ضامن اسلامیت نظام است در زمین دشمن بازی کردند.

نظر به اینکه بحمدالله در روزهای اخیر مسئولین محترم قوه قضائیه با جدیت و صلابت در راستای اجرای احکام صادره برای اخلال گران امنیت و آرامش جامعه اسلامی وارد عمل شدندو حکم محاربه را نسبت به بعضی از افراد اجرا نمودند تذکر این مطلب لازم است که مبنای اصلی این حکم این است که خداوند متعال در قرآن شریف سوره مائده آیه ۳۳ می‌فرماید: «انما جزاء الذین یحاربون الله و رسوله و یسعون فی الارض فسادا ان یقتلو او یصلبوا او تقطع ایدیهم و ارجلهم من خلاف او ینفوا من الارض …»

مستفاد از آیه شریفه آن است که محاربه عبارت است از جنگیدن و ایستادن در مقابل خداوند متعال و رسول گرامی اسلام (ص) و جنگیدن با ایشان به این است که مثلاً شخصی به قصد مقابله و مقاتله با حکومت اسلام یا همان ولایت الهی سلاح خود را بیرون کشد که نفس این قصد و تشهیر سلاح در زمان پیامبر اکرم محاربه و جنگیدن با سرپرستی و ولایتی است که از طرف خداوند متعال اعطا شده است و اگر همین عمل را شخص در زمان ما که عصر غیبت است انجام دهد که حکومت اسلامی توسط ولی امرفقیه عادل جامع الشرائط برپا شده است و ولایت فقیه بنا بر مستفاد ظاهر مجموع ادله وارده همان ولایتی الهی می‌باشد لذا قیام در مقابل این حکومت و کشیدن سلاح، قیام در مقابل ولایت الهی بوده و قیام کننده محارب است که بنا بر تشخیص حاکم شرع یکی از حدود چهارگانه محارب در حق او جاری می‌شود که یکی از آنها طبق صریح آیه شریفه قتل و اعدام است.

و همچنین بر اساس نظر مبارک حضرت امام خمینی «قدس سره الشریف» که مبنای اصلی فقهی قانون مجازات اسلامی جدید می‌باشد محارب کسی است که با کشیدن سلاح و ترسانیدن مردم قصد افساد در زمین را داشته باشد، ایشان در کتاب تحریر الوسیله مبحث کتاب الحدود مساله ۱ می‌فرمایند: “المحارب هو کلّ من جرّد سلاحه او جهزّه لاخافه الناس و اراده الافساد فی الارض؛ فی برّ کان او فی بحر، فی مصر او غیره، لیلاً او نهاراً…”

یعنی محارب کسی است که سلاح خود را برکشد و از غلاف بیرون آورد یا آماده کند برای ترساندن مردم، و قصد افساد فی الارض نماید، در خشکی باشد یا دریا، در شهر باشد یا در خارج از آن، شب باشد یا روز.

و واضح است که کسی که سلاح خود را کشیده و خیابان را بسته است از مفسدین است و مسلّما این عمل همراه با قصد ترساندن مردم است و عرف و عقلاء تفکیکی بین عمل این شخص و قصد ترساندن مردم و قصد افساد فی الارض نمی‌بینند و حتی اگر حین ارتکاب عمل از او بپرسند که آیا عمل تو موجب ترساندن مردم می‌شود خودش نیز آن را تصدیق می‌کند.

بنابراین مطابق نظر حضرت امام خمینی «قدس سره الشریف» هرکسی سلاح گرم یا سرد خود را کشیده و رعب وحشت ایجاد نماید و اموال خصوصی و عمومی را تخریب کند، چنین شخصی محارب و مفسد فی‌الارض شناخته می‌شود هرچند کسی را مصدوم نکرده باشد و یا کسی را به قتل نرسانده باشد نظر ایشان نیز همانند ظاهر آیه شریفه آنست که حاکم شرع در مجازات شخص محارب بین چهار مجازات از جمله اعدام و قتل تغییر دارد.

البته بر برخی از این اشخاص عناوین فقهی دیگری همچون اهل بغی و … نیز صدق می‌کند که آنها هم بنا بر تشخیص حاکم شرع همین حکم اعدام را دارند و این طور نیست که فقط همین عنوان محارب بر این گردانندگان اصلی اغتشاشات قابل انطباق باشد بلکه برای بعضی از آنها برخی دیگر از عناوین فقهی دارای حکم اعدام منطبق می‌گردد.

بر این اساس از خواص جامعه انتظار می‌رود ضمن محکوم نمودن اعمال و رفتار اغتشاشگران و حامیان مستکبر آنها از جمله هتک حرمت ایشان نسبت به ارزشهای والای اسلامی، انقلابی و ملی با توضیح و تبیین عنوان محاربه بر اساس نظر مبارک بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران -که مبنای اصلی قانون مجازات اسلامی جدید- مسئولین مربوطه را در انجام وظیفه خود و برخورد قاطع با اغتشاشگران و محاربان یاری نمایند.

امروز قاطبه مردم عزیز ضمن تشکر از زحمات و تلاش‌های بی وقفه نهادهای انتظامی، امنیتی و قوه محترم قضائیه در خواست دارند که هرچه سریع‌تر این اشرار و عناصر اصلی اغتشاشات را محاکمه کرده و احکام صادره ایشان را به طور قاطع و سریع اجرا کنند تا حکمت اصلی اجرای حدود الهی که ایجاد آرامش و امنیت در جامعه اسلامی و عدم توسعه ظلم و فساد است هر چه بهتر و بیشتر محقق شود.»

لینک کوتاه : https://ertebatatoresaneha.ir/?p=4997

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.